Sonte finalja në Europa League, Marseille – Atletico Madrid

0

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finala e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit.

Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego Simeonen, që është i pezulluar me 4 takime nga UEFA.

Trajneri i Atleticos së Madridit është i bindur për mundësinë që ka skuadra e tij, për t’u rikthyer te triumfi në Europë.

Ndërsa në krahun tjetër Marseille kërkon të surprizojë të gjithë ata që mendojnë se në këtë takim favorit është Atletico.