Sonte mund të laheni “lupe lupe” në Tetovë, Bilall Kasami thotë se u rregullu problemi me ujin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2022

U bënë shumë ditë që Tetova kishte problem me ujin shkak i disa problemeve me gypat, por sot Kasami ka dhënë një lajm të mirë duke treguar se Tetova sonte do të ketë ujë pasi është rregulluar gypi i cili bënte problem, përcjell TS.

“Pas nje defekti disa ditor, sot ekipi i Ndërmarjes Publike Komunale e përfundoi sanimin e gypit dhe tanimë nëpër shtëpitë e qytetarëve vetëm se ka filluar të arrijë uji.
Falënderoj punonjësit e NPK‐së që nuk u ndalën aspak duke punuar vazhdimisht në temperatura tejet të ulëta për sanimim e saj. Defektet e këtilla shpresoj të mos na përsëriten më.
Të dashur qytetarë, ju falemnderit për durimin dhe mirkuptimin!” ka shkruar Kasami./TS/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

xhamia-tetove

Publikohet kalendari i Ramazanit për RMV-në

INFO

NA NDIQ