Sonte Norvegji-Kosovë

Picture of INA
INA

05/06/2024

Kombëtarja e Kosovës në futboll, sonte në Oslo, do të përballet me Norvegjinë, ndeshje që do të transmetohet drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës.

Norvegjezët dhe Dardanët do të ballafaqohen në një ndeshje miqësore, sfidë kjo që pritet të sjellë ndeshje interesante.

Kombëtarja e Kosovës, mbrëmë ka zhvilluar stërvitjen e fundit para duelit me Norvegjinë.

Atmosfera në taborin e Kombëtares sonë, është mjaft e mirë dhe premtuese për paraqitje dinjitoze në duel me Norvegjinë e Erling Haaland-it.

Përzgjedhësi i Kosovës, Franco Foda e ka bërë të qartë së në duel me norvegjezët kërkon fitore.

Ai është i bindur se të besuarit e tij, do të bëjnë paraqitje të mirë në duelin e sotëm që luhet në Oslo.

Foda nënvizoi se i tërë ekipi është gati përpos lojtarëve që s’janë ftuar shkaku i mungesave dhe do të tentojnë të luajnë një lojë mjaftë ofansive me topa të shpejtë.

“Të gjithë futbollistët janë mirë. Ne duam që të zhvillojmë futboll sa më të shpejtë dhe dinamik që është e mundur, me pasime direkte kur jemi duke ndërtuar lojën. Këto mënyra kanë funksionuar mirë kundër Armenisë dhe Hungarisë”, ka thënë Foda.

“Duam të provojmë që të tregojmë se mund të luajmë në presion të lartë dhe ta fitojmë topin sa më lartë që është e mundur. Do të jetë e vështirë, por do të provojmë të bëjmë sa më mirë si ekip sidomos në anën defansive kundër një ekipi që ka lojtarë si Haaland, Odegaard e Bob. Normalisht që dëshirojmë të fitojmë por për mua është e rëndësishme si luajmë dhe implikojmë në fushë atë që kemi bërë në stërvitje dhe si ti transferojmë ato informacione që iu kam dhënë lojtarëve në stërvitje”, ka theksuar Foda.

Ndeshja Norvegji-Kosovë fillon në orën 19:00.

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
4 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Hoxha për Seferin, vetëm një ndryshim te Shqipëria kundër Kroacisë! Ja gjendja e Asanit
18 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
1 ditë
Mediumit serb i pengojnë flamujt “UÇK” në stadium, fajëson UEFA-n
14 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
1 ditë
Kuqezinjët nisen për në Hamburg, para përballjes me Kroacinë
14 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1
1 ditë
Shakohoxha: Tifozët serbë kanë sjellje kafshërore! Janë të dënuar
4 orë
Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ''jetë a vdekje'', priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ