Sonte Poloni-Shqipëri, kuqezinjtë synojnë ta nisin me rezultat pozitiv

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Mars, 2023

Kombëtarja e Shqipërisë sonte e nis aventurën për kualifikueset e EURO 2024.

Kuqezinjtë në Varshavë përballen me Poloninë, në kuadër të Grupit E.

Trajneri brazilian i Shqipërisë, Sylvinho debuton në duel me polakët, në një ndeshje tejet të rëndësishme për të dy kombëtaret.

Polakët në këtë duel vijnë pas disfatës nga Çekia, tri ditë më parë, derisa Kombëtarja shqiptare synon ta nis me rezultat pozitiv këtë cikël të garave.

Futbollistët e kombëtares shqiptare mbrëmë kanë zhvilluar seancën e fundit në Varshavë me grupin e plotë.

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka në dispozicion grupin e plotë të futbollistëve për këtë përballje.

Shqipëria në Grupin E është me Çekinë, Ishujt Faroe, Moldavinë dhe Poloninë.

Ndeshja Poloni-Shqipëri nis në orën 20:45.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ