Sonte shorti i Ligës së Kampionëve, gjithçka që duhet të dini

INA
INA

31 Gusht, 2023

Sonte do të tërhiqet shorti për fazën e grupeve të garës më prestigjioze për klube, Liga e Kampionëve.

Ceremonia do të fillojë nga ora 18:00, teksa krahas shortit do të ndahen çmimet për më të mirët e sezonit që lamë pas, shkruan Gazeta Express.

32 ekipe të ndara në katër vazo presin fatin e tyre sonte.

VAZO 1:

Manchester City
Sevilla
Barcelona
Napoli
Bayern Munich
PSG
Benfica
Feyenoord

VAZO 2:

Real Madrid
Man Utd
Inter
Dortmund
Atletico Madrid
Leipzig
Porto
Arsenal

VAZO 3:

Shakhtar Donetsk
Salzburg
Milan
Braga
PSV
Lazio
Crvena Zvezda
Copenhagen

VAZO 4:

Young Boys
Real Sociedad
Galatasaray
Celtic
Neëcastle
Union Berlin
Antëerp
Lens

Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të zhvillohen në datat 19-20 shtator, kurse xhiroja e fundit luhet me 12-13 dhjetor.

Faza e nokautit nis më 13-14 shkurt, kurse finalja e madhe do të jetë më 1 qershor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ