Sonte zgjedhet “Lojtari i Vitit” në Francë, Edon Zhegrova është i nominuar

Picture of ina-online
ina-online

13/05/2024

Sonte do të zgjedhet futbollisti më i mirë i vitit në Francë.

Futbollisti shqiptar, Edon Zhegrova është një nga pesë lojtarët e nominuar për ta marrë çmimin si “futbollisti i vitit”.

Në ceremoninë që do të mbahet në Paris, Edoni po shoqërohet nga babai Lulzimi.

Ndryshe, 25-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 45 ndeshje zyrtare teksa ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar në nëntë të tjerë, shkruan Klankosova.tv

Lille është i hapur ta shes kosovarin, por synon që nga largimi i tij të fitojë mbi 25 milionë euro.

TË FUNDIT
15 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
15 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
16 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
16 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

16 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
15 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
21 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
20 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
16 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
16 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ