Sony prezantoi 13 videolojëra të reja – disa prej tyre shumë shpejt mund t’i kenë në dispozicion

INA
INA

07/02/2024

Sony mbajti ngjarjen e parë PlayStation State of Play të vitit dhe zbuloi 13 videolojëra, si dhe datat kur ato do të arrijnë.

Në ngjarjen e gjatë 42-minutëshe, kompania parashikoi trembëdhjetë lojëra që vinin në PlayStation 4, PlayStation 5 dhe PlayStation VR 2.

Përveç kësaj, Sony zbuloi gjithashtu një afat kohor për njoftimin e tyre (megjithëse jo për të gjithë).
Këtu është lista, me të gjitha datat në dispozicion:

Death Stranding 2: On The Beach (PS5) – viti 2025
* Physint
* Stellar Blade (PS5) – 26 Prill 2024.
* Sonic X Shadow Generations (PS4 dhe PS5) – Vjeshtë 2024.
* Dave The Diver (PS4 dhe PS5) – maj 2024.
* Zenless Zone Zero (PS5)
* Silent Hill: The Short Message (PS5) – Publikuar
* Silent Hill 2 (PS5) – 2024.
* Juda (PS5)
* Metro: Awakening (PlayStation VR 2) – 2024.
* Dragon’s Dogma 2 (PS5) – 22 mars 2024.
* Rise Of The Ronin (PS5) – 22 mars 2024.
* Deri në Dawn Remastered (PS5) – 2024.

Përveç kësaj, Horizon Forbidden West, që ka qenë deri më tani ekskluzivitet për PlayStation, do të vijë edhe për kompjuterët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femij telefon

Italia ndalon celularët në shkolla me çdo kusht!

Inteligjenca Artificiale IA

Google konfrontohet me Indinë shkaku i përgjigjes së chatbot-it me Inteligjencë Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

IA ndihmon në mënyrë disproporcionale në mbrojtjen kundër kërcënimeve të sigurisë kibernetike

facebook-meta

“Meta” do të krijojë ekip për të luftuar dezinformimin në zgjedhjet e BE-së

Galaxy S24

Përjetoni përvojën më të jashtëzakonshme celulare me një nga pajisjet e serisë Galaxy S24

card-trump

Maqedonia e Veriut sërish në qendër të vëmendjes, këtë radhë mashtrime me “Trump kartela bankare”

Elon-Musk-cip

Njeriu i parë me një implant truri kontrollon një mi kompjuteri me mendimet e tij!

diell

Dielli po shpërthen në një nivel që nuk është parë që nga viti 2017

intel

Intel do të prodhojë çipe për Microsoft

INFO

NA NDIQ