Sot 21 vjet nga rënia e dëshmorit të parë Muzafer Xhaferi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Në 21 vjetorin e fillimit të luftës së vitit 2001 dhe rënies së dëshmorit të parë Muzafer Xhaferi, sot bashkë me familjarë, veteranë, bashkëluftëtarë, përfaqësues të institucioneve u përkujtuan dhe u nderuan me shumë krenari të gjithë ata që dhanë jetën për lirinë tonë të shtrenjtë e për ditë më të mira të kombit tonë.

UÇK dhe bijtë më të mirë që sakrifikuan veten 21 vite më parë janë dhe do të jenë dëshmia e vërtetë se kombi është gjëja më e shtrenjt për shqiptarët.

🇦🇱Qoftë i përjetshëm kujtimi për dëshmorët. LAVDI!

TË FUNDIT
24 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
6 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
23 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
24 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

INFO

NA NDIQ