Sot 9 viktima dhe 1.635 raste të reja me virus në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 7.564 teste, ndërsa janë regjistruar 1.635 raste të reja me coronavirus.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 1.276 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 persona të vdekur: 6 persona nga Shkupi (50, 66, 66, 67, 83 dhe 85), 2 të vdekur nga Manastiri (62 dhe 69) dhe një i vdekur nga Prilepi (77) .

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 243.284, numri i të shëruarve është 219.616, numri i të vdekurve është 8.092 dhe numri i rasteve aktive është 15.576.

TË FUNDIT
14 minuta
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
24 minuta
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
50 minuta
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
55 minuta
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
2 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
19 orë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj
1 ditë
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
7 orë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
23 orë
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
3 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
1 ditë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
8 orë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

INFO

NA NDIQ