Sot çmime të reja të derivateve të naftës

INA
INA

29 Maj, 2023

Në bursën e Londrës nafta sot ka lëvizur me çmimin 75 dollarë për fuçi të tipit Brent, tregojnë të dhënat e fundit.

Komisioni Rregullator Energjetik në Maqedoninë e Veriut pritet të konfirmojë sot çmimet e reja të karburanteve.

Këto janë çmimet aktuale të benzinës dhe naftës:

EUROSUPER BS – 95 80,5 den/litër;
EURODIZEL BS (D-E V) 69 den/litër;
EUROSUPER BS – 98 82,5 den/litër (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

INFO

NA NDIQ