Sot derbi i madh i Manchesterit, City kundër United

Sot me fillim nga ora 17:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Manchester Cityt dhe United, duel ky në kuadër të xhiros së 27’të në Premierligë.

Manchester City sot do të mundohet të bëjë më të mirën sot, pasi me një fitore nga takimi i sotëm i jep goditjen e fundit për titull, shkruan IndeksOnline

United, aktualisht ndodhen në vendin e tretë me 51 pikë të grumbulluara, ku është në garë direkt me Leicesterin që ka 53 pikë.