Sot dhe nesër në Shkup regjim i posaçëm trafiku, kjo është arsyeja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

MPB informon se sot dhe nesër në Shkup do të ketë regjim të posaçëm të komunikacionit për shkak të vizitës së presidentit austriak, Aleksandar Van Der Belen. Krahas kësaj, për sot në Shkup është paralajmëruar regjim i posaçëm i komunikacionit edhe për shkak të mbajtjes së protestës së qetë, me fillim në orën 12:00 në bulevardin “Ilinden”.

“Ministria e Punëve të Brendshme e informon opinionin se më 28 dhe 29 mars, të martën dhe të mërkurën, për shkak të vizitës zyrtare në vendin tonë të presidentit të Republikës së Austrisë, Aleksandar Van Der Belen, nëpunës policorë nga Sektori për punë të brendshme – Njësia për siguri në komunikacionin rrugor, do të ndërmerr masa për regjim të posaçëm të komunikacionit nëpër rrugët e rajonit më të gjerë të qytetit të Shkupit”, njoftojnë nga MPB.

Ministria u bën thirrje të gjithë qytetarëve pjesëmarrës në komunikacion të respektohen urdhrat të cilat do t’i japin nëpunësit policorë në drejtim të zhvillimit të sigurt dhe pa pengesa të komunikacionit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

Arben Taravari

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

kurti svecla veri

Kurti në Mitrovicë, viziton policët: Oficerët tanë të çeliktë, u njoftova me operacionet e tyre

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i ASH-së

INFO

NA NDIQ