“Sot e nesër mot me të reshura të dendura dhe breshër”

Picture of INA
INA

26/06/2024

Sot dhe nesër do të ketë reshje të dendura shiu me stuhi të përcjella edhe me breshër. Nga Enti hidrometeorologjik paralajmërojnë se në disa vende reshjet e shiut do të arrijnë deri në 30 litra për metër katror, ndërsa ato do të shoqërohen me erë të fortë bubullima dhe breshër. Temperaturat do të sillen prej 27 deri në 33 gradë Celsius.

“Në shumë vende do të kemi shi të rrëmbyeshëm, bubullima, lokalisht do të ketë paraqitje të stuhisë, dhe në më shumë vende, me erë të përforcuar që do të arrijë shpejtësinë mbi 60 kilometra në orë, shi intenziv dhe I rrëmbyeshëm për kohë të shkurtër, lokalisht do të bien mbi 30 litra në metër katrorë, si dhe paraqitje të breshërit… Të premten përsëri shi lokal dhe bubullima, megjithatë sipas intensitetit do të jetë në formë më të butë, krahasuar me atë që do ta kemi sot dhe nesër”, deklaroi Lençe Rizova, Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Stabilizim të motit me diell dhe rritje të temperaturave priten gjatë fundjavës, ndërsa reshjet e shiut rikthehen përsëri nga fillimi i javës së ardhshme.

“Për vikend pritet mot stabil, me diell dhe ngrohtë, edhe atë mjaftë ngrohtë, me rritje të temperaturave, moti I tillë stabil do të jetë vetëm në fundjavë, sepse në fund të së hënës së javës së ardhshme përsëri kemi prej këtyre materialeve, se do të kemi mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima”, tha Lençe Rizova, Drejtoria për punë hidrometeorologjike. /Alsat.mk

TË FUNDIT
58 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
2 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

17 orë
Dy kosovarë ndalohen në Maqedoni të Veriut për kontrabandim të barnave, kafesë dhe parfumeve
1 ditë
Shkup, 110 gjoba për shkelje të rregullave në trafik
2 orë
Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove
23 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë
17 orë
Spitali i Kumanovës me drejtor të ri
1 ditë
Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ