Sot është dita e Topit të Artë, Messi apo Haaland?

ina-online
ina-online

30/10/2023

Sot është dita e futbollistëve të mëdhenj, ndonëse të gjithë ata thonë se trofetë individuale janë më pak të rëndësishëm se ata ekiporë.

Sonte në Paris do të ndahet Tipi i Artë, i cili nga viti 1956 ndahet për futbollistin më të mirë të vitit, shkruan “Gazeta Express”.

Vitin e kaluar këtë çmim e kishte fituar Karim Benzema, por kush do të jetë pasuesi i yllit francez?

Rreth fituesit të sivjetmë është e sigurt se garojnë dy lojtarë, Lionel Messi dhe Erling Haaland, ndërsa fituesi do të dihet pas orës 20:30 sonte.

Në ceremoninë që do të mbahet në Paris, ylli argjentinas është favorit i madh falë triumfit në Kupën e Botës me Argjentinën.

Ai pritet ta fitojë këtë trofe për herë të tetë në karrierë.

Por, edhe nëse e fiton kandidati tjetër, Erling Haaland, nuk do të ishte e padrejtë, pas vitit fantastik që e pati, si në nivelin individual, ashtu edhe në atë ekipor.

Sidoqoftë, duket se norvegjezi i Manchester Cityt duhet ta presë rastin e tij vitin tjetër… /Gazeta Express/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ