Sot, gala mbrëmje në Uster, paraqiten 3 shqiptarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Mësohet se më 4 mars në Uster të Zvicrës do të zhvillohet një event i madh i boksit profesionist, ku në ring do të paraqiten edhe tre boksierë shqiptarë me prejardhje nga Kosova, por që jetojnë dhe veprojnë në diasporë, si Ramadan Hiseni, Denis Dauti e Alfred Kqira, shkruan albinfo.ch.

Promotor i eventetit është një kampion i dikurshëm në sportin e kikboksit dhe boksit, Florian Gelev, i cili njëkohësisht është edhe menaxher dhe promotor i këtyre boksierëve shqiptarë, kurse matchmaker apo ndërmjetësueses i përballjeve është tanimë një emër i njohur në boksin profesionist, Avdyl Salihu. Sipas Gelev, kjo mbrëmje do të jetë shumë tërheqëses, sepse përveç se do të ketë disa ndeshje në boksin amator, do të jenë edhe tri ndeshje profesionale, andaj fton publikun që të jenë aty dhe t’i mbështesë boksierët shqiptarë, pasi ata do përballen me kundërshtarë mjaft kualitativë. Ramadan Hiseni, i cili do jetë ndeshja kryesore, do të ndeshet me një boksier të fuqishëm, i cili vjen nga Spanja dhe ka qenë disa herë kampion i Spanjës, Jorge Vallejo (11.7.1), kurse Dennis Dauti do të përballet me çekun Vladislav Baranov (7.11.0) dhe në fund Kqira do të përballet me gjeorgjianin Nika Nakashidze (7.14.1). Ndryshe, Gelev njofton se për shkak të masave anti-Covid është lejuar që ky event të ndiqet maksimalisht nga 500 persona, andaj të gjithë ata që dëshirojnë të jenë në këtë gala mbrëmje, mund ta rezervojnë në: http://www.tipo.ch/boxing

TË FUNDIT
1 ditë
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!
1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
4 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
4 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
4 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
1 ditë
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

LEXO MË SHUMË

IMG_2338

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

INFO

NA NDIQ