Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Picture of INA
INA

25/06/2024

Sot do të zhvillohen katër ndeshje të raundit të tretë në Grupin C dhe D në Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.

Pas mbylljes së fazës së grupeve në Grupin A dhe B, sot e kanë radhën t’i përfundojnë ndeshjet edhe dy grupet pasuese.

Këto ndeshje zhvillohen në dy orare, ku Grupi D do t’i zhvillojë ndeshjet nga ora 18:00, ndërsa Grupi C nga ora 21:00.

Në ora 18:00, Franca luan për pozitën e parë ndaj Polonisë, njësoj sikurse luan edhe Holanda ndaj Austrisë.
Në anën tjetër, nga ora 21:00, Danimarka përballet me Serbinë dhe Anglia luan ndaj Sllovenisë.

Të gjitha këto ndeshje pritet të jenë interesante pasi në Grupin C të gjitha pozitat janë në lojë, ndërsa në Grupin D, janë pozitat një, dy dhe tre.

TË FUNDIT
1 orë
argjentina
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 orë
shqipri
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e...
4 orë
Pep Guardiola
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sau...
4 orë
yamal
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin...
4 orë
Messi Mesi Inter Miami
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është ars...

ME TE LEXUARA

1 ditë
lamine yamal
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, ...
5 orë
jasir asani
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rra...
4 orë
broja
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
4 orë
Mikel Oyarzabal
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e...
4 orë
Messi Mesi Inter Miami
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është ars...
4 orë
yamal
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin...

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ