Sot kryesisht mot me diell në Maqedoni, këtë javë priten reshje të dobëta bore

Picture of INA
INA

09/11/2023

Në pjesët perëndimore të vendit paradite do të ketë dukuri të vranësirave të ulëta apo mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët me drejtim të ndryshueshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri 9 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 13 deri 18 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, me erë të dobët nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri 4 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 15 gradë.

Nga e premtja pasdite, nën ndikimin e valës së re të lagësht dhe më të ftohtë, moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset më të larta reshjet kohë pas kohe do të kalojnë në borë.

Të premten dhe të shtunën do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor.

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
8 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

14 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
13 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
13 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
12 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
12 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
20 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ