Sot Kuvendi i ASH-së i thirrur nga Ziadin Sela

ina-online
ina-online

10/02/2024

Pas mbledhjes së Aleancës për Shqiptarët në Kumanovë, ku mori pjesë edhe kryetari i partisë, Arben Taravari, ku me deklaratë u konfirmua koalicioni me bllokun opozitar shqiptar, një mbledhje tjetër e thirrur nga kryetari i Kuvendit Qendror i partisë, Ziadin Sela, është caktuar për sot në Shkup.

Në ftesën për mbledhjen e sotme, pika e parë e rendit të ditës është raporti i kryetarit të partisë për zhvillimet politike në lidhje me zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare, ndërsa pika e dytë është shqyrtimi i vendimit të kryesisë së partisë nga 21 tetori vitin e kaluar, sa i përket performancës së partisë në zgjedhjet parlamentare.

Sela në një prononcim për mediat tha dje se në takim ka qenë i ftuar edhe Taravari, i cili është në dorën e tij nëse do të vijë apo jo. – E kam ftuar, si çdo deputet tjetër të Kuvendit Qendror me ftesë publike.

Është punë e tij nëse do të vijë apo jo. Vendin e ka për të ardhur, tha Sela.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ