Sot luhet gjysmëfinalja e Superkupës së Spanjës, Reali e pret Atletico Madridin

ina-online
ina-online

10/01/2024

Real Madridi dhe Atletico Madridi sot të luajnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës.

Ndeshja do të nisë nga ora 20:00, e cila do të luhet në “Santiago Bernabeu”, ku Realit do t’i mungojnë katër lojtarë.

Në mesin e të lënduarve te Reali janë Alaba, Courtois, Lucas Vasquez dhe Militao, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, Diego Simeone nuk do të mund të llogaris në Lemar dhe Vitolo, kurse në dyshim për këtë ndeshje është edhe Barrios.

Fituesi i kësaj gjysmëfinaleje do të përballet me fituesin e gjysmëfinales tjetër, ku do të ndeshen Barcelona dhe Osasuna.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ