​Sot mësohen gjysmëfinalistët e Ligës së Evropës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Prill, 2023

Katër ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Evropës do të zhvillohen sot nga të cilat edhe do të dalin çiftet gjysmëfinale të kësaj gare.

Roma do të përballet me Feynoordin me qëllimin e vetëm për ta përmbysur humbjen 1-0 nga ndeshja e parë dhe do ta kërkojë këtë para tifozëve të vet në “Olimpico”.

Ndërsa në stadiumin “Ramón Sánchez Pizjuán”, do të zhvillohet sfida e zjarrtë ndërmjet Sevillës dhe Manchester United. Rezultati i ndeshjes së parë është 2-2, duke lënë gjithçka të hapur për ndeshjen e sotme.

Juventusi do të kërkojë të kalojë në gjysmëfinale duke e ruajtur epërsinë prej një gola nga ndeshja e parë ndaj Sportingut, por nuk do të jetë e lehtë pasi do të luaj në udhëtim.

Sfida e fundit është ajo ndërmjet Royale Unionit dhe Bayer Leverkuzenit. Në ndeshjen e parë këto dy skuadra luajtën baras 1-1.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ