“Sot Natë Kadri, ti u betove në Zot! Je lugat”, plas keq mes Romeos dhe Julit: Je hipokrit ndaj fesë

Picture of INA
INA

05/04/2024

Romeo dhe Juli janë përfshirë sërish në një debat së fundmi dhe arsyeja ishte misioni sekret që i dha Vëllai i Madh Erjolës dhe Julit për të fshehur të gjitha cigaret elektronike brenda në shtëpi, pa u vënë re.

Sipas kushtit të kësaj loje, nëse banorët do e gjenin se kur i ka fshehur cigaret, do i rimerrnin sërish e nëse nuk e gjenin, do ngelnin pa to. Nëse banorët nuk e gjenin kush i fshehu cigaret, Erjola dhe Juli do shprehnin nga tre dëshira dhe do i plotësoheshin.

Romeo u tregua mjaft i shkathët, pasi nga analiza që i bëri sjelles së banorëve, hamëndësoi që Juli dhe Erjola kanë fshehur cigaret dhe i ka qëndruar deri në fund mendimit të tij. Ajo që tradhtoi Julin ishte mënyra si kishte zënë be gjatë ditës. Ai zakonisht betohet për familjen dhe këtë herë për Zotin. Kjo gjë e revoltoi më shumë Romeon, ku shprehet se në një natë të shenjtë siç është Natë Kadri ai gënjen.

Romeo: Ik ore betohesh në Zot për një lojë.

Juli: Përdore, përdore.

Romeo: Më e drejtë ajo tjetra, nuk u betua fare. Të të vijë zor. Të të vijë zor se është natë e shenjtë. Sot është Natë Kadri. Është lugat.

Juli: Është misioni, çfarë ti bëj misionit? Ik falu ik. Që kur ka ikur Lisi nuk je falur një herë. Je hipokrit me besimin ti.

Romeo: Në lojë nuk betohem në Zot unë ore. Mos më trego mua respektin në Zot. Të të vijë zor nga vetja, gjithë ai burrë.

Juli: Zoti më faltë, por duhet ta bëja.

Romeo: Ik se nuk e shikoj dot me sy.

Erjola: Mjaft se ishte mision.

Edhe pse ky sherr vazhdoi gjatë, të gjithë banorët vendosën të agjërojnë. Ata hëngrën syfyr dhe bënë paqe. Madje edhe Juli i cili i përket një feje tjetër vendosi që të agjërojë për respekt të fesë islame, banorëve në shtëpi e publikut.

TË FUNDIT
15 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!
17 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
18 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
22 orë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës
1 ditë
Del e vërteta e fotove të Egla Cenos jashtë shtëpisë së BB dhe rikthimi i saj në dhomën e bardhë. Ja çfarë ka ndodhur….

ME TE LEXUARA

22 orë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës
18 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
17 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
15 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!

LEXO MË SHUMË

sara bardhi

Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!

Big brother vip albania3

“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?

IMG_2523

Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet

Screenshot_2024-05-27-22-01-53-126_com.facebook.katana-edit

“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës

Screenshot_20240528-220016~2

Del e vërteta e fotove të Egla Cenos jashtë shtëpisë së BB dhe rikthimi i saj në dhomën e bardhë. Ja çfarë ka ndodhur….

luiz ejlli

Luiz Ejlli me mesazh për ish-banorët e BBVA 3

luizi

Luizi ndanë momente të lumtura në shtrat me bukuroshen e tij (FOTO)

rozana radi

Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin

efi dhedhes

I mori reklamën, Efi ‘përballet’ me Rike Roçin në ‘After Party-n’ e BBVIP (VIDEO)

INFO

NA NDIQ