Sot ndeshja që mund të vulosë kampionin e Anglisë, Liverpuli kundër Manchester Cityt

ina-online
ina-online

10/03/2024

Sot mund të vuloset se kush do të jetë kampion i ri i Premierligës angleze.

Në stadiumin “Anfield Road”, luhet përballja e dy gjigantëve, Liverpulit dhe Manchester Cityt, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja është e vlefshme për javën e 28-të, dhe nis nga ora 16:45.

Aktualisht “The Reds” gjenden në vendin e dytë me 63 pikë, një më shumë se “Citizens”, që është në vendin e tretë.

Deri më tani këto skuadra janë përballur 195 herë me njëra tjetrën, me Liverpulin që prin me 93 fitore, kundrejt 50 të Manchester Cityt, derisa 52 ndeshje kanë përfunduar me barazim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

INFO

NA NDIQ