Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Kodër të Diellit, -8 gradë Celsius, ndërsa më ngrohtë në Dojran

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2023

Më ftohtë sot në mëngjes ishte në Kodër të Diellit, ku janë matur minus 8 gradë, ndërsa më ngrohtë ishte në Dojran me 5 gradë. Temperatura në minus kishte edhe në Berovë, Krushevë dhe Ohër, përderisa në Shkup janë matur 4 gradë.

Lartësia e shtresës së borës në Kodër të Diellit është 10 centimetra.

Moti gjatë natës ishte i ndryshueshëm me vranësira dhe frynte erë kryesisht e dobët nga drejtimi i ndryshueshëm. Moti paradite është i ndryshueshëm me vranësira. Në Dibër sot në mëngjes është vërejtur mjegull, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Në mëngjes në lugina kishte paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare jugore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 6 deri 12 gradë.

Në Shkup në mëngjes me mjegull, ndërsa gjatë ditës mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare jugore. Temperatura maksimale do të mbërrijë deri 11 gradë.

TË FUNDIT
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
6 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

16 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
12 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
19 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
16 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
12 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
19 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
15 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ