Sot në shkollat fillore nis testimi i nxënësve kundër virusit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Në shkollat fillore sot nis skriningu (testimi kundër Covid-19) që do të tregojë transmetimin e koronavirusit tek nxënësit, përcjell TV21. Zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive, dr. Zlate Mehmedoviq në konferencën e djeshme për shtyp tha se skriningu zbatohet për shkak të numrit të rritur të nxënësve të sapoinfektuar. Ai tha se në shkollat e mesme gjendja është stabile por do të ndiqet.

“Nga nesër nisim me skrining në shkollat fillore ku numri i të infektuarve të rinj është rritur. Në shkollat e mesme nuk ka një gjendje të tillë. atje gjendja epidemiologjike është stabile”, deklaroi Mehmedoviq në konferencën e djeshme për shtyp.

TË FUNDIT
6 sekonda
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
57 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

ME TE LEXUARA

13 orë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
10 orë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
1 ditë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
5 orë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet
12 orë
Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)
57 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 ditë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

LEXO MË SHUMË

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

INFO

NA NDIQ