Sot ngjitet në skenën e “Eurovizion”, flet Albina Kelmendi

Picture of INA
INA

11/05/2023

Albina Kelmendi së bashku me familjen e saj do të performojnë këngën ‘Duje’ mbrëmjen e sotme në Eurovizion 2023.

Së fundmi Kelmendi ka dhënë një mesazh për emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, ku u shpreh e bindur se me mbështetjen e shqiptarëve do të shkojnë në finale.

“Përshëndetje të gjithë shqiptarëve an ë e mbanë botës. Sot është momenti që të ngjitemi në skenën e madhe të Eurovizion. Ju falenderojmë për mbështetjen e deri tanishme dhe të gjithë dashninë që na keni dhënë. Vota juaj do të na dërgojë në finale. Nuk kam dyshim që do shihemi në finale sepse e di që shqiptarët e kanë zemrën e madhe. Ju duam shumë dhe faleminderit që na keni mbështetur”- tha ajo.

TË FUNDIT
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
11 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
13 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
14 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

ME TE LEXUARA

1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
20 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
11 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
20 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
1 ditë
Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

INFO

NA NDIQ