Sot një ndeshje interesante në Superligë

Picture of INA
INA

24/11/2023

Pas ndeshjeve ndërkombëtare që u luajtën për kualifikime në Kampionatin Evropian Euro 2024, është radha e rikthimit të ndeshjeve kampionale.

Në Superligën e Kosovës në futboll, sot zhvillohet një ndeshje mjaftë interesante. Në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë do të ballafaqohen Malisheva dhe Ballkani.

Skuadra e Ilir Dajës është lider i vetëm në kreun e tabelës me 32 pikë, kurse Malisheva po vazhdon me ecuri pozitive në këtë kampionat duke mbledhur 20 pikë pas 14 ndeshjeve dhe pozicionohet në vendin e katërt në renditjen tabelare.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 13:00.

TË FUNDIT
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
15 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
15 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
15 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ