Sot pasdite priten reshje më të dendura të shiut, të premten pritet përmirësimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

14/05/2024

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Pasdite në disa vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme (mbi 20 l/m2), të shoqëruara me bubullima. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 15, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 13 deri 19 gradë Celsius.

Në Shkup kryesisht vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, veçanërisht pasdite kur në disa pjesë të luginave do të jenë të rrëmbyeshme. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të bie deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 18 gradë.

Deri të enjten do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe paraqitje të rrallë të bubullimave. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë përkohësisht e fuqishme nga drejtimi juglindor (mbi 60 km/orë).
Rritje e temperaturës pritet në fund të javës.

TË FUNDIT
2 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
3 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
4 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
6 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
7 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

ME TE LEXUARA

7 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
6 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
1 ditë
Rivotim në Zhelinë, Gjykata vendosi, VLEN: Drejtësia fitoi
4 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
17 orë
Paradite mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite në disa pjesë të Maqedonisë së Veriut pritet shi dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

Aksidenti-600x360

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

INFO

NA NDIQ