Sot përfundon thirrja e Qytetit të Shkupit për linjat 9, 11 dhe 12

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Sot përfundon thirrja e dytë e Qytetit të Shkupit për linjat e autobusëve me numër 9, 11 dhe 12. Në thirrjen e parë për linjat 20 dhe 22 nuk u paraqit asnjë transportues privat, informon Zhurnal.

Ndërkohë kompanitë “Sloboda prevoz” dhe “Makekspres” presin takimin me kryeministrin Kovaçevski i cili premtoi se do t’i takojë nëse largojnë autobusët nga rruga, por si duket i gënjeu.

NQP ka përgatitur raport për punën e transportit publik.

Nga ana tjetër ata që pësojnë më së shumti janë qytetarët të cilët vonohen nëpër obligimet e tyre përshkak mungesës së autobusëve por Arsovska edhe më tej është e qëndrimit se autobusë ka mjaftueshëm.

TË FUNDIT
1 orë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
1 orë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
1 orë
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

ME TE LEXUARA

13 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 orë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
10 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
15 orë
Biden me deklarata të ashpra për Putin: Qëndrojmë fort me Ukrainën kundër një tirani brutal
6 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
14 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
5 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

LEXO MË SHUMË

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

zelenski

Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

INFO

NA NDIQ