Sot shënohet përvjetori i 4 i ndarjes nga jeta të Abdilaqim Ademit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Sot, në fshatin Shemshovë do të mbahet homazh në përkujtim të jetës dhe veprës së Abdilaqim Ademit, me rastin e 4 vjetorit të ndarjes së tij fizike nga kjo botë.

Në homazh pritet të jenë të pranishëm kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi dhe bashkëpunëtorë të afërt të tij, familjarë dhe bashkëfshatarë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ