Sot varroset i riu nga Tetova

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Miq, shokë dhe familjarë, va*rrimi i djalit te axhës do të bëhet diten e shtunë, më 19.02.2022, mbas namazit të drekës, jepet njoftimi në faqen Familja Ferati f.Zherovjan.

Zulkadri Ferati ka ndërruar jetë nga një sëmundje e rëndë në moshën 34 vjeçare në Hanover të Gjermanisë.

I ndjeri ka qenë sekretar i Parlamentit Studentor gjatë kohës së studimeve në UEJL-Tetovë ( 2005-2009) ndërsa pas mbarimit të studimeve vendoset në Gjermani.

Ja si e kujtojnë familjarët dhe miqtë:
Pasi që me dhimbje të thellë e mora lajmin se ndërroj jetë djali i hallës Zulkadri Ferati, nuk na mbetet gjë tjetër përveç se të kujtojmë atë që Zoti i gjithësisë na tregon ne kuran:

“Prandaj, përgëzoji të duruarit, të cilët kur i godet ndonjë fatkeqësi thonë: Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi! Ata do të shpërblehen me bekim dhe mëshirë nga Zoti i tyre; ata janë në rrugën e drejtë!” (Sure El Bekare: 155 – 157), shkruan Omer Adili.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

xhezair shaqiri hoxha

Pse po e kritikoj BDI-në?

INFO

NA NDIQ