Spahiu: Arben Vitia do të jetë kryeministër

Profesori dhe analisti Nexhmedin Spahiu ka bërë një parashikim se si do të jetë qeveria e re në Prishtinë.

Më poshtë lexoni postimin e plotë:

Qeveria Arben Vitia (deri në shtator 2021)
Zv/kryeministër – Glauk Konjufca
Zv/kryeministër – Selim Selimi
1. Ministre e Jashtme – Donika Gervalla
2. Ministër i Brendshëm – Xhelal Sveçla
3. Ministër i Mbrojtjes – Rrustem Berisha
4. Ministër i pushtetit lokal – Besnik Tahiri
5. Ministër i Kulturës – Halil Matoshi
6. Ministër i Financave – Besnik Bislimi
7. Ministre e Drejtësisë – Albulena Haxhiu
8. Ministër i Arsimit – Jahja Kokaj
9. Ministër i Infrastrukturës, Ekonomisë dhe Ambientit – Liburn Aliu
10. Ministre e Tregtisë dhe Industrisë, Bujqësisë dhe zhvillimit – Rozeta Hajdari
11. Ministre e Shëndetësisë – Emilija Redžepi
12. Minister për kthim e komunitete – Goran Rakić