Në Tetovë Kurti u prit nga flamuj shqiptarë, Spahiu: Kosova ka flamurin e saj

ina-online
ina-online

13 Gusht, 2023

Analisti Nexhmendin Spahiu ka komentuar vizitën e kreut të qeverisë së Kosovës Albin Kurti në Maqedoninë e Veriut.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Kurti duhet të pritej me flamujt e Kosovës, pasi Kosova ka flamurin e saj.

“Është flamuri kombëtar i Shqipërisë sepse Kosova ka një flamur tjetër. Deshën apo nuk deshën kjo është si puna e vëllezërve që ndahen nga e njëjta shtëpi. Shqiptarët në rajon duhet ta pranojnë flamurin e Kosovës si një flamur shqiptar, vetëm sepse nuk kanë ngjyrat njësoj.

Do ishte e natyrshme që presidenti apo kryeministri i Shqipërisë të vizitonte të pritej me flamujt kuq e zi, po ashtu do të ishte a natyrshme që kur kryeministri i Kosovës të pritej me flamujt e Kosovës në vendet që do të vizitonte”- tha ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Gjermania “thirrje urgjente” Beogradit të ulë numrin e trupave në kufi

vucic-1

Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

Canak

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu Ganja

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

INFO

NA NDIQ