Spahiu për Ramën: Ato që i ka bërë kundër Kosovës, kurrë hallall mos i qofshin

Picture of INA
INA

06/07/2023

Analisti Nexhmedin Spahiu, derisa ka folur për vizitën e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, që pritet të zhvillohet të enjten në Prishtinë, ka thënë që veprimet e tij kundër homologut të tij kosovar, Albin Kurti, “hallall i qofshin”, por jo edhe ato që i ka bërë kundër Kosovës.

“Për të gjitha ato që i ka bërë kundër Kurtit hallall i qofshin, a për ato që i ka bërë kundër Kosovës, kurrë hallall mos i qofshin”, ka thënë ai, teksa ka shtuar se pajtohet me qëndrimin e kryeministrit Kurti për ta refuzuar takimin me të./Koha.net

I pajtimit është shprehur edhe aktivisti Rron Gjinovci, i cili ka thënë se Kurti “nuk ia jep mundësinë për takim Ramës sepse është spekulant”.

“Edi Rama po tenton të faktorizohet ndërkombëtarisht sepse nuk është fare faktor në arenën ndërkombëtare. Në kohën kur në Ballkan ka kaq shumë lëvizje, ai ka mbetur komplet në hije”, ka shtuar ai.

Se Rama po tenton të faktorizohet ka thënë edhe analisti Agim Sopi. Sipas tij, Rama nuk po vjen në Kosovë si përfaqësues i shtetit shqiptar, por si “baba i kombit”.

“Z.Rama nuk po vjen si përfaqësues i gjysmës së kombit, i shtetit shqiptar, por po vjen si njëlloj ndërmjetësuesi, si baba i kombit që po dëshiron të marrë primat, rolin e ndërmjetësuesit të zgjidhjeve të problemeve që ne i kemi krijuar dhe na i kanë krijuar të tjerët me Serbinë për problemet tona të brendshme”, ka thënë Sopi.

TË FUNDIT
20 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 ditë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
2 ditë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
3 ditë
Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!
3 ditë
Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

ME TE LEXUARA

20 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

DASH Uashington Departamenti

DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Ramush haradinaj fatmir Limaj

Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!

sheshi prishtines

Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

euro

Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

Pjeter-Shala-850x472-1

Më 16 korrik shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Shalës

vjosa osmani okb un

Osmani: Kërkojmë garanci ndërkombëtare për Asociacionin

kurti mediat

Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

INFO

NA NDIQ