Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

ina-online
ina-online

03/03/2024

Nexhmedin Spahiu, analisti në qendër të vëmendjes ditët e fundit pas përplasjes në studion e RTV Dukagjin me gazetarin Lirim Mehmetaj për çështjen e doktoraturës, ka publikuar një disertacioni doktorature për të cilin thotë se i përket atij.

Madje, Spahiu tha se ‘disertacioni i doktoraturës së tij ka plotë 400 faqe’ e që sipas tij është shumë më vuluminoz se sa shumica e doktoraturave tjera në matematikë.

Spahiu u bëri thirrje publike atyre që kanë disertacione t’i publikojnë për krahasime.

Reagimi i Spahiut:

Ky është disertacioni im i doktoraturës. 400 faqe. Me dy të arritura të mëdha shkencore për atë kohë. Shumica e doktoraturave në matematikë nuk i kanë as 100 faqe. Të gjithë ata që duan të sfidojnë le t’i qesin disertacionet e tyre publikisht si unë le të shohim ku jemi. Në postimet në vijim ua qes edhe 2 magjistraturat, atë matematikës në Universitetin e Zagrebit, dhe atë të shkencave politike në Central European University Budapest.

Edhe çertifikatat e notave (të gjitha maksimale). Edhe thirrjet akademike, edhe listën e punimeve shkencore (këtë të fundit mund ta shohin edhe në faqen e AAB-së në internet). Pastaj do të futem në arkiva regjionale dhe të gjithë këtyre që po kërkojnë llogari nga unë do ua publikoj notat e tyre të lodhta nga shkolla fillore, e mesme dhe fukulteti se me pasë ata magjistratura e doktoratura nuk ishin lëshu në këtë nivel.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

pamje serbi stervitje radojcic grupi banjske

Brenda Programit të Shtëpisë së Bardhë për të ndarë sekretet e Amerikës, flitet edhe për zhvillimet pas sulmit në Banjskë

kurti mediat

Kurti: As pas 30 javësh s’ka aktakuzë për Radoiçiqin

Kurti OKB Keshilli i Sigurimit

Kurti dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Ibrahim Kazimi

Romani «Eskadronët e Vdekjes»(kronikë e një kasaphane) -një sakrament historik mbi sakrificën kombëtare…

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

universiteti-i-tetoves-UT

FOTO/ UT bashkëpunim me institucionet shëndetësore të Republikës Federale të Gjermanisë

Policia-e-Kosoves-800x445

Të shtëna me armë në Ferizaj, vritet një grua

INFO

NA NDIQ