Spahiu tregon se kush janë personat që u ndeshën dje me KFOR-in

INA
INA

30/05/2023

Profesori dhe analisti, Nexhmedin Spahiu thotë se, në trazirat e djeshme në Veri të Kosovës nuk bëhej fjalë as për protestues banorë lokalë, as për huliganë serbë.

“Në trazirat e djeshme në Veri të Kosovës nuk bëhej fjalë as për protestues banorë lokalë, as për huliganë serbë, o gazetarë e redaktorë të padijshëm ose të shitur. Gjërat duhet emërtuar ashtu si janë. Dje u ndeshën forcat e Policisë Speciale të ardhura nga Serbia me forcat e KFORit I cili u fut në mes të forcave të Policisë së Kosovës (me uniforma) dhe forcave të njësive speciale të Policisë së Serbisë (pa uniforma)”, thotë Spahiu. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ