Spalletti ka folur për largimin e mundshëm nga Napoli

INA
INA

20 Maj, 2023

Luciano Spalletti ka folur për largimin e mundshëm nga posti i trajnerit të Napolit.

Trajneri vuri në dukje se kjo pyetje nuk duhet t’i bëhet atij, por drejtuesve të klubit.

“Nuk kam marrë oferta nga ekipet e tjera. Të gjitha këto histori janë trillime. Klubi duhet ta sqarojë këtë”, tha Spalletti.

Kujtojmë se këtë vit Napoli fitoi titullin e parë të ligës që nga sezoni 1989/90.

Kontrata e trajnerit 64-vjeçar me klubin italian është deri më 30 qershor 2024. Ai është në krye të Napolit që nga vera e vitit 2021.

Më parë, Spalletti drejtoi Romën, Interin dhe Zenitin e Shën Petersburgut. /G.D abcnews.al/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

salah

Salah i vetëofrohet Realit

myrto uzuni

Uzuni magjik, ngjit Granadan në La Liga

shkendija u16 albion

Shkëndija U16 siguron titullin e kampionit

messi-2

Messi shënon, PSG kampion i ri

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

Sylvinho (Olympique Lyonnais, Trainer, head coach); Porträt, Einzelbild

Sylvinho publikon listën e Shqipërisë për dy ndeshjet e muajit qershor

la liga

La Liga, sa para merr çdo ekip në përfundim të sezonit?

osimeh

Oferta montruoze për Osimhen, vjen nga Premier Liga

fury joshua

“Beteja e titanëve”, Tyson Fury sfidon në ring Anthony Joshua

INFO

NA NDIQ