Spalletti konfirmon largimin nga Napoli

INA
INA

29 Maj, 2023

Trajneri që e shpalli kampion pas 33-vitesh Napolin, Luciano Spalleti, sezonin tjetër nuk do të jetë më në krye të skuadrës. Edhe pse mund të duket e çuditshme, tekniku së fundmi zbulon se preferon të bëjë një vit pushim për të rikuperuar energjitë. 64-vjeçari shprehet se ndjehet i lodhur dhe se nuk do të trajnojë Napolin apo ndonjë skuadër tjetër.

“Ndonjëherë edhe pse dashuria është e madhe, të duhet të largohesh. Për momentin nuk jam në gjendje t’i jap Napolit të gjithë energjinë që meriton, kam nevojë për pak pushim.

Ndjehem i lodhur dhe kam nevojë për t’u shkëputur pak kohë. Ndoshta një vit. Nuk kam për të trajnuar Napolin dhe asnjë skuadër tjetër”, u shpreh së fundmi Spalletti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ