Spanja dhe Anglia kërkojnë kualifikimin, mësoni dy sfidat e sotme në Euro 2024

Picture of INA
INA

30/06/2024

Faza e 1/8-ave është mjaft interesante, teksa dy takimet spektakolare do të luhen ditën e sotme. Ekipe “big” do të kërkojnë kualifikimin, teksa zbresin në fushë në dy orare të ndryshme.

Gjithçka do të nisë me duelin mes Anglisë dhe Sllovakisë. “Tre Luanët” nuk kanë bindur në fazën e grupeve dhe ndaj sllovakëve nuk kanë rrugë tjetër veçse kualifikimit. Kjo përballje mes tyre do të zhvillohet në stadiumin “Veltins Arena”. Fituesi i kësaj sfide në fazën tjetër do të përballet me Zvicrën.

Ndërkohë në orën 21:00 Spanja do të duelojë me Gjeorgjinë. Spanjollët janë favoritë dhe ndaj gjeorgjianëve nuk pritet të kenë probleme. Kjo sfidë do të zhvillohet në stadiumin “RheinEnergieStadion”. Skuadra fituese e këtij çifti në çerekfinale do të sfidohet me Gjermaninë. 

TË FUNDIT
48 minuta
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
5 orë
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë

ME TE LEXUARA

5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
18 orë
​Lëndohet ylli i Barcelonës
5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
18 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
5 orë
VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

kroaci-kufi

Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi

Foto: Ilustrim

Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s’ka më fasule, ramstek ma lirë se falë

drin dhe besian ahmeti

VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm

aeroport

E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

INFO

NA NDIQ