Spanja e eliminon Gjeorgjinë dhe kalon në çerekfinale

Picture of INA
INA

30/06/2024

Spanja është çerekfinalistja tjetër në Euro 2024.

“Stuhia e Kuqe” triumfoi bindshëm 4:1 ndaj Gjeorgjisë në 1/8 e finales në Kampionatin Europian.

Megjithatë, fillimi nuk ishte i lehtë për ekipin e Luis de la Fuentes, shkruan Gazeta Express.

Le Normand shënoi autogol, duke e kaluar Gjeorgjinë në epërsi në minutën e 18-të të ndeshjes.

Rodri me një goditje të saktë nga distanca barazoi shifrat në minutën e 39-të të ndeshjes.

E pjesa e dytë ishte e gjitha për spanjollët.

Fabian Ruiz përmbysi gjithçka dhe kaloi Spanjën në epërsi në minutën e 51-të.

Nico Ëilliams me një super depërtim shënoi për 3:1 në minutën e 75-të të ndeshjes.

E Dani Olmo realizoi në të 83-tën për 4:1 dhe epilogun e këtij takimi.

Në çerekfinale, Spanja do të përballet me Gjermaninë, e cila e eliminoi Danimarkën.

TË FUNDIT
2 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
4 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
17 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

17 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
4 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
4 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
2 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ