Spanja në finale, Yamal futet në histori dhe shtang francezët

Picture of INA
INA

09/07/2024

Spanja e ka eliminuar Francën duke e mposhtur me rezultat 2:1. Një gjysmëfinale e zjarrtë në stadiumin “Allianz – Arena” në Munih.

Një fitore me përmbysje e Spanjës dhe kualifikim në finalen e madhe. Yamal ka treguar mjeshtrit e tij veçmas me golin që ka realizuar në minutën e 21-të duke ngritur në këmbë tërë stadiumin. Në minutën e 5-të, Yamal harkoi për mrekulli por Ruiz me kokë gjuajti mbi portë.

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
16 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
19 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
19 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
16 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

kufi tabanoc

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

policia

MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

INFO

NA NDIQ