Spanjolli i zhgënjyer nga Mbappe

ina-online
ina-online

12/11/2023

Paris Saint-Germain nuk gaboi në Francë dhe fitoi me rezultatin 0-3 në transfertë ndaj Reims.

Protagonist i ndeshjes për kryeqytetasit ishte Kylian Mbappe që i realizoi i vetëm të gjithë golat e takimit.

Megjithatë, tregolëshi i sulmuesit nuk mjaftoi që trajneri Luis Enrique të mbetej i kënaqur ga paraqitja e 24-vjeçarit.

Pas ndeshjes, spanjolli surprizoi jo pak kur u shpreh se Mbappe duhet të bëjë më shumë në fushë dhe të ndihmojë skuadrën. Enrique shtoi se do të flasë për personalisht me Mbappe në mënyrë që lojtari të kuptojë qartë se çfarë trajneri kërkon nga ai.

“Nuk jam shumë i kënaqur nga Mbappe. Nuk mund të them asgjë sa i takon golave, por mendoj se ai mund ta ndihmoj më shumë skuadrën. Është padyshim një nga lojtarët më të mirë në botë, por ne kemi nevojë për më shumë. Do të flas sërish me Mbappe. Nuk kam ndërmend të zbuloj atë që biseduam më parë me lojtarin. Dua që ai të përmirësohet dhe të mos qëndrojë në vend. Ai shënoi tre gola dhe dikush që nuk e ka parë ndeshjen, mendon se ka qenë një ndeshje e shkëlqyer. Por, ashtu si çdo lojtar tjetër, edhe Mbappe ka disa pika në të cilat mund të përmirësohet”, u shpreh Luis Enrique.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ