Spartak Ngjela: Ja kur do të nisin arrestimet e bujshme në Shqipëri

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se nga data 25 janar deri në 10 shkurt do të ndodhin arrestime të bujshme në Shqipëri.

Në një intervistë për “Euronews Albania” ai tregoi se edhe më herët ka deklaruar që në muajt e parë të vitit, SPAK-u do të procedojë më shpejtë.

“Që nga data 25 janar dhe deri më 10 shkurt do të presim ngjarje të arresteve të mëdha, të nivelit të lartë.

Po nuk ka këto 15-20 ditë, nuk do të ketë gjithë vitin. Dallova këtë formën e goditjes.

Goditjet vijnë nga hetimet. Organet e Ekspertizës kanë marrë pjesë në këto ngjarje”, u shpreh ai.

TË FUNDIT
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
9 orë
Kompanitë e sigurimit në Shqipëri ja sa miliona euro fituan gjatë 2023
9 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
11 orë
Humbi jetën një 61-vjeçar në plazhin e Velipojës
11 orë
Fredi Beleri del nga burgu për t’u betuar si eurodeputet në Strasburg. Flet për mediat greke

ME TE LEXUARA

11 orë
Fredi Beleri del nga burgu për t’u betuar si eurodeputet në Strasburg. Flet për mediat greke
11 orë
Humbi jetën një 61-vjeçar në plazhin e Velipojës
9 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
9 orë
Kompanitë e sigurimit në Shqipëri ja sa miliona euro fituan gjatë 2023
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
1 ditë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
1 ditë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
1 ditë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
12 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

kontabilitet menaxher biznes

Kompanitë e sigurimit në Shqipëri ja sa miliona euro fituan gjatë 2023

ksamil sarande

Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë

velipoj

Humbi jetën një 61-vjeçar në plazhin e Velipojës

Fredi Beleri

Fredi Beleri del nga burgu për t’u betuar si eurodeputet në Strasburg. Flet për mediat greke

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

durres plazh deti

Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë

INFO

NA NDIQ