Spasovski: 2021 viti më i sigurt në trafik

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Si rezultat i masave të ndërmarra, numri i viktimave në aksidente trafiku në vitin 2021 është zvogëluar (111), që është për 14 viktima më pak në krahasim me vitin 2020 (125), njofton në Facebook ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski.

“Vazhdojmë me intensifikimin e kontrolleve dhe veprimeve parandaluese në vitin 2022 – synimi ynë është që këtë vit të jemi sa më të sigurt deri më tani.

Apeloj tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe bashkërisht të kontribuojnë për rrugë më të sigurta”, shkruan Spasovski.

TË FUNDIT
26 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
28 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
34 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
49 minuta
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
7 orë
Shaqiri: Është obligim moral i Fronti Evropian që të mbështes Gashin për kryetar të Kuvendit
23 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
5 orë
Apasiev: Nuk mbështesim kandidatin shqiptar për kryetar të Kuvendit
1 ditë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
18 orë
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
28 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

IMG_2505

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen tetove

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

IMG_2501

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

IMG_2495

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

IMG_2494

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ