Spasovski: Po mbledhim informacione për personin që shpalosi flamurin e Shqipërisë etnike, do të përgjigjet penalisht

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, tha se janë duke mbledhur informacione për personin i cili shpalosi flamurin “autochthonous” në Tetovë, gjatë vizitës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe se i njëjti do të ndiqet penalisht.

“Bëhet fjalë për informacionet të cilat jemi duke i mbledhur, kemi informacione të cilat i kanë edhe nga SPB Tetovë dhe në nivel të MPB-së, unë mendoj se do të konfirmohet identiteti i këtij personi, klasifikimi sigurisht që është vepër penale në përputhje me rekomandimet që i dha prokurori publik dhe në bazë të kësaj do të ndërmerren masa”, tha Spasovski, raporton SHENJA.

Nëse personi është shtetas i huaj, Spasovski tha se do të shfrytëzohen të gjitha mekanizmat që të nxirret para drejtësisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-21-53-18-404-edit_com.android.chrome

DASh: Nuk është e konfirmuar se Serbia i ka tërhequr trupat përreth kufirit me Kosovën

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ