Spasovski: Gruevski mund të kthehet vetëm në burg

INA
INA

21/10/2023

“Nikolla Gruevski do të arrestohet nëse vjen në Maqedoninë e Veriut. Për të nuk është vetëm një rast, ka më shumë raste. Nuk ka zgjidhje ligjore që e amniston për të gjitha vendimet e marra për paraburgim apo burgim, as edhe lëndët që ndiqen mund të vjetërsohen”, tha ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në TV24.

Ai shtoi se që të ketë qetësi në shoqëri, duhet të mbahet përgjegjësi dhe se nuk ka mënyrë tjetër që Gruevski të kthehet në vend përveç që të vuajë burgun.

“Më e mira është që të kthehet Gruevski, kurse nëse kthehet do të kthehet në burg. Nuk ka mënyrë se si mund të kthehet dhe të mos japë llogari”, tha Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

fabrika ats dronet

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

dirk jan kop holand

Kop: Maqedonia luan rrezikshëm me të ardhmen

INFO

NA NDIQ