Spasovski i përgjigjet Nikollovskit: MPB aktualisht nuk bashkëpunon me kompani që janë në lista të zeza

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot mohoi akuzat që Aleksandar Nikolovskit nga VMRO-DPMNE i bëri në ClickPlus në TV21, ku tha se LSDM u jep prokurime të ndjeshme të sektorit të sigurisë kompanive të cilat janë në listë të zezë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Spasovski tha se kompani të tilla nuk janë bashkëpunëtorë të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

“Të gjitha furnizimet që bëhen, publikohen në Byronë për Prokurime Publike. Mund të shihni çdo furnizim që është bërë, kështu që në këtë pjesë procedurat zhvillohen në mënyrë shumë transparente. E tani, rreth furnizimeve që bëhen në pjesën e sigurisë, ata janë furnizime shumë të vogla dhe këto kompani që gjenden në lista të zeza nuk janë për momentin bashkëpunues të Ministrisë”, deklaroi Spasovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ