Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

INA
INA

11/12/2023

Me paraqitjen e kallëzimit penal, hetimi i plotë shkon në Prokurorinë Themelore Publike dhe aty gjendet i gjithë dokumentacioni. Aty merren parasysh të gjitha detajet. Nuk do të mund të ndaj më shumë informata sepse hetimin nuk e kryen media, por duhet ta bëjë Prokuroria Publike, tha sot ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, i pyetur për vendndodhjen e veturës së Pançe Zhezhovskin, nga momenti kur iu mor deri në momentin kur më 27 nëntor u përdor nga vrasësit, për të rrëmbyer Vanja Gjorçevskën.

Njëri nga gazetarët e pyeti Ministrin nëse është e vërtetë që inspektori u ka dhënë informacione për hetimin të njohurve dhe miqve nëpër Shkup, për çka Spasovski ka theksoi se në periudhën e fundit ka pasur shumë spekulime për hetimin.

Kur në hetim të gjitha spekulimet i paraqesim në opinion, mund të ndikojë në vetë hetimin. Kjo nuk është e mirë. Për çdo aktivitet që është jolegal, pa marrë parasysh nëse është inspektor ose dikush tjetër, do të mban përgjegjësi, nëse ekziston diçka e tillë”, tha Spasovski gjatë vizitës në SPB Kumanovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Talat Xhaferi

FOTO/ Xhaferi-Dir: Ukraina gjithmonë mund të shohë në Maqedoninë e Veriut një mik, partner dhe përkrahës

Pançe Toshkovski

Toshkovski: Kam marrë njoftim, BE nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta të vjetra

Aleksandar-Petlickovski

Petliçkovski: Kemi 56 raste me kollën e keqe, gjendja nuk është stabile, por është nën kontroll

INFO

NA NDIQ