Spasovski: Kriminaliteti është ulur për 8%

ina-online
ina-online

29/12/2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në brifingun vjetor për vitin 2023, theksoi se gjatë këtij viti ka pasur rënie të kriminalitetit për tetë për qind dhe se janë shtypur 13 grupe kriminale me mbi 100 persona.

Si zhvillime kryesore ai përmendi mbajtjen e Konferencës Ndërkombëtare të Interpolit në Ohër, si dhe takimin ministror të OSBE-së në Shkup.

Spasovski theksoi edhe menaxhimin e flukseve migratore,
harmonizimin e kuadrit ligjor për migracionin me Konventën Ndërkombëtare për Migrantët, luftën kundër terrorizmit, parandalimin e trafikut të drogës, ku tha se po bëhet përparim i madh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

scholz-shulc-olaf

Gjermania nuk do të dërgojë trupa tokësore në Ukrainë

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

INFO

NA NDIQ