Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

INA
INA

02/10/2023

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski mbetet në qëndrimin se propozim-ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve, përkatësisht shpopullimin e tyre dhe krijimin e kushteve më të mira. I pyetur nëse ky është qëndrim i tij ose qëndrim partiak, Spasovski tha se bëhet fjalë për qëndrim personal, ndërsa subjekti të cilit ai i takon do ta shpreh qëndrimin gjatë procedurës në Kuvend, nëse ligji propozohet deri tek ligjvënësi. /A.K.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6887

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

INFO

NA NDIQ