Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

INA
INA

02/10/2023

Çdokush është i mirëseardhur në frontin e përgjithshëm europian për përparim të shtetit, këtë e tha mes tjerash ministri i Punëve të Brendshme, njëherë edhe nënkryetar i LSDM-së, Oliver Spasovski, përcjell TV21. Spasovski thotë se në mbledhjen e fundit në parti nuk është folur për kandidat për president dhe se si rrjedhojë demantoi që ka pasur mosmarrëveshje në lidhje me kandidatin potencial të LSDM-së për president.

“Nuk mund të bëhet fjalë për asnjë konflikt, siç janë zgjedhjet presidenciale për shkak se nuk është hapur ajo çështje, nuk është folur ende në parti. Kur të vijë momenti do të flasim dhe përmes dialogut do të vërtetohet ajo që është më mirë. Për ne çka është me rëndësi? Me rëndësi është që Fronti Europian, ky opsion që ofron siguri për qytetarët, të fitojë besimin e qytetarëve”, tha mes tjerash Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

INFO

NA NDIQ